Чи можна масаж після щеплення

Чи можна масаж після щеплення

Чи можна після щеплення робити масаж дитині? Цим питанням батьки задаються так само часто, як і про необхідність вакцинації малюка. Якщо дитина проходить курс лікування у масажиста, це питання краще з’ясувати заздалегідь, щоб не переривати терапію, звівши нанівець всі її результати.

Як прийняти рішення, чи можна робити масаж після щеплення, можна дізнатися у дільничного педіатра. На перший погляд, щеплення і масаж ніяк не пов’язані. Однак щеплення – це серйозне навантаження на організм маленької дитини. Вона часто дає ускладнення на м’язову систему, викликаючи зниження тонусу, млявість. Багато батьків відзначають, що якщо малюк почав повзати, то після вакцинації він частково втрачає ці навички. Але м’язова пам’ять у нього збереглася, потрібно просто трохи почекати.

Чи можна після щеплення робити масаж дитині
Коли відновлювати, і чи можна масаж після щеплення робити вже на наступний день? Рекомендується повторити курс через 3-7 днів. Але все залежить від віку, індивідуальних особливостей дитини. Так, масаж грудничку краще виконувати, вождів не менше 1 тижня, а дитина старшого віку відновиться швидше.

Чи можна масаж після щеплення під лопатку? Так, якщо дитина добре себе почуває. Необхідно тільки попередити масажиста, щоб він не впливав на область уколу. Ніяких протипоказань і заборон немає для Манту – після цієї ін’єкції масаж можна виконувати вже завтра, якщо дитина добре себе почуває.

Важливе питання: чи можна робити масаж після щеплення АКДС? Вона викликає безліч ускладнень, тому варто почекати з масажем 5-7 днів, щоб дитина відновився.

Користь домашнього масажу.
Після щеплення організм малюка буває ослаблений, і не хочеться вести його в клініку. Сьогодні дуже популярний дитячий масаж на дому, оскільки плюсів у нього набагато більше, ніж у походу в звичайну поліклініку:

не потрібно витрачати час на дорогу;
професійний підхід;
дитина краще звикне до незнайомої людини в стінах рідного дому, ніж в кабінеті лікаря.
При правильному плануванні можна поєднати масаж з щепленням без шкоди для дитини!

Більш детальну інформацію щодо цін на масаж уточнюйте по телефону.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *