Міфи про масаж

Міфи про масаж

Масажист повинен володіти великою фізичною силою

Це не зовсім так. На думку справжніх майстрів масажу, у хорошого масажиста повинні бути хороші чутливі руки, а не велика сила. Один з кращих масажистів Росії Борис Свят каже з цього приводу: «Сила йому не потрібна. Ось як ще можна визначити кваліфікацію масажиста: він не повинен робити масаж дуже глибоко і боляче. Мене бісить, коли пацієнти говорять: «Я був у такого класного масажиста – він так глибоко робив!» А єдино, де має бути глибоко, – це при роботі зі спортивними м’язами ».

Масаж – це просто. Йому може навчитися кожен

Основам масажу і самомасажу дійсно може навчитися кожен. Але стати справжнім професійним масажистом дано далеко не кожному – це важка професія, яка освоюється за місяць або два на курсах.
Майстри масажу вважають, що довіряти себе масажиста, який закінчив місячні (або 2-3-місячні) курси, досить небезпечно, так як він не отримує і двадцяти відсотків необхідних знань. Той же Борис Свят радить: «Взагалі після процедури у будь-якого фахівця чоловік повинен оглянути своє тіло: чи немає у нього десь синячков.
Якщо є синці, крапочки, синці, більше туди ходити не треба. Крім того, такоймассажіст може нам’яти проблемні м’язи і стане ще болючіше. Якщо він ще й не розуміє, за яким лініях вести руху – треба масажувати від периферії до центру, а він зробить від центру до периферії, – це теж позначиться на самопочутті ».

Особливо ефективний масаж європейський (тайський, розслабляючий, фінський і т.п.), а класичний вже застарів.

Всі подібні назви хороші для того, щоб залучити клієнтів. Але, за розповідями наших кращих масажистів, зарубіжні колеги «завжди відкривають рот на наш класичний масаж».

Масаж «розбиває жир»

Деякі думають, що масаж «розбиває жир» і допомагає організму позбавитися від шкідливих навантажень. На жаль, результати проведених досліджень не дозволяють зробити подібні висновки.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *