Вплив масажу на організм

Вплив масажу на організм

Масаж надає різноманітне фізіологічне вплив на організм. Суб’єктивні відчуття під час, а також після масажу, при правильному виборі масажних прийомів і методиці їх застосування, дозування виражаються в появі відчуття приємного тепла у всьому тілі, поліпшенні самопочуття і підвищенні загального тонусу. При неправильному застосуванні масажу можуть виникнути загальна слабкість, почуття розбитості й інші негативні загальні і місцеві реакції. Такі явища нерідко спостерігаються при передозуванні масажних рухів навіть у здорових людей, але особливо в осіб похилого віку, у яких тканини мають підвищену чутливість.

Вплив масажу на шкіру.

Масажуючи шкіру ми впливаємо на всі її шари, на шкірні судини і м’язи, на потові і сальні залози, а також впливаємо на центральну нервову систему, з якої шкіра нерозривно пов’язана.

Масаж надає різноманітний фізіологічний вплив на шкіру:

вона очищається від рогових лусочок епідермісу, а разом з ними від сторонніх часток (пил і ін.), що потрапили в пори шкіри, і мікробів, що звичайно перебувають на поверхні шкіри;
поліпшується секреторна функція потових і сальних залоз і очищаються їхні вивідні отвори від секрету;
активується лімфо- і кровообіг шкіри, усувається вплив венозного застою, підсилюється кровопостачання шкіри і, отже, поліпшується її харчування, в результаті чого бліда, в’яла, суха шкіра робиться рожевою, пружною, бархатистою, значно підвищується її опірність до механічних і температурних впливів;
підвищується шкірно-м’язовий тонус, що робить шкіру гладкою, щільною і еластичною;
поліпшується місцевий і загальний обмін, тому що шкіра бере участь у всіх обмінних процесах в організмі.
Вплив масажу на подкожножировой шар.

На жирову тканину масаж діє опосередковано, через загальний вплив на обмін речовин. Підвищуючи обмінні процеси в організмі, підсилюючи виділення жиру з жирових депо, масаж сприяє “згорянню” жирів, що знаходяться в надлишковій кількості в жировій тканині. Треба відзначити, що масаж для схуднення проводять тривалими курсами (мінімум 15 сеансів) і поєднують з фізичними вправами.

Вплив масажу на м’язи і суглоби.

Під впливом масажу підвищується еластичність м’язових волокон, їх скорочувальна функція, сповільнюється м’язова атрофія, а також зменшується вже розвинена гіпотрафія. Масаж сприяє підвищенню працездатності м’язів, при цьому прискорюється відновлення працездатності після посиленого фізичного навантаження. Навіть при короткочасному масажі (протягом 3-5 хвилин) краще відновлюється функція стомлених м’язів, ніж під час відпочинку протягом 20-30 хвилин.

Масаж робить істотний вплив на суглоби. Під дією масажу поліпшується кровопостачання суглоба і періартікулярних тканин, зміцнюється сумочно-зв’язковий апарат суглоба, прискорюється розсмоктування суглобового випоту, а також потологические відкладень в періартікулярних тканинах.

Вплив масажу на нервову систему.

Нервова система перша сприймає дію масажу, тому що в шкірі знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Змінюючи силу, характер, тривалість масажу, можна знижувати або підвищувати нервову збудливість, підсилювати і оживляти втрачені рефлекси, покращувати трофіку тканин, а також діяльність внутрішніх органів.

Глибокий вплив робить масаж на переферическую нервову систему, послабляючи або припиняючи болю, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи або зменшуючи вазомоторні чутливі й трофічні розлади. При ніжному повільному погладжуванні знижується збудливість масажованих тканин, і це впливає на нервову систему, при енергійному і швидкому доторканні підвищується раздражжітельность масажованих тканин. Дуже важлива для впливу на нервову систему атмосфера проведення масажу, тепле повітря, приглушене світло, приємна спокійна музика допомагають підсилити лікувальний ефект масажу.

Вплив масажу на кровоносну і лімфатичну систему.

Масаж викликає розширення функціонуючих капілярів, розкриття резервних капілярів, завдяки чому створюється більш рясне зрошення кров’ю не тільки масажованого ділянки, але рефлекторно і внутрішніх органів, в результаті чого відбувається посилений газообмін між кров’ю і тканиною (киснева терапія). У спокої в 1мм2 поперечного перерізу м’яза працює 31 капіляр, а після масажу їх кількість збільшується до 1400! Розкриття резервних капілярів під впливом масажу сприяє поліпшенню перерозподілу крові в організмі, що полегшує роботу серця.

Великий вплив робить масаж на циркуляцію лімфи. Лімфоток відбувається дуже повільно – 4-5 мм в секунду, однак швидкість течії дуже мінлива і залежить від різних факторів. Під впливом масажних рухів – погладжуванням в доцентровий напрям – шкірні лімфатичні судини легко спорожняються і струм лімфи прискорюється. Крім прямого впливу

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *